Dani medijske pismenosti 2021. godine

Dani medijske pismenosti ove će se godine održati od 19. do 25. travnja, s različitim aktivnostima i u tjednima prije i poslije. Četvrtu godinu zaredom projekt se provodi u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku te brojnih drugih partnera, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i Ministarstva kulture i medija.

Naglasak će ove ove godine biti na utjecaju medija na mentalno zdravlje djece i mladih no i dalje će posebna pažnja biti posvećena aktualnom problemu dezinformacija i lažnih vijesti te općenito razvoju vještina kritičkog sagledavanja medijskih sadržaja, kao i boljeg razumijevanja kako različiti mediji funkcioniraju.

Više o ovim događajima saznajte na stranicama virtualne knjižnice naše škole  https://sites.google.com/view/virtualnabibliotekaoborovo/dani-medijske-pismenosti/dmp-2021-godine

Дани медијске писмености ове ће се године одржати од 19. до 25. априла, с различитим активностима и у недељама пре и после. Четврту годину заредом пројекат се проводи у организацији Агенције за електроничке медије и Уреда УНИЦЕФ-а за Хрватску те бројних других партнера, под покровитељством Министарства знаности и образовања и Министарства културе и медија.

Нагласак ће ове године бити на утицају медија на ментално здравље деце и младих но и даље ће посебна пажња бити посвећена актуалном проблему дезиноформација и лажних вести те опћенито развоју вештина критичког сагледавања медијских садржаја, као и биљег разумевања како различити медији функционирају.

Наша школа је тим поводом правовремено пријавила организаторима и своју пројектну активност у виду организације радионица у школској библиотеци поштујући том приликом све епидемиолошке мере у вези пандемије вирусом Цовид-19 на тему "Утицај медија на ментално здравље деце и младих".

Више о овим догађајима сазнајте на страницама виртуалне библиотеке наше школе https://sites.google.com/view/virtualnabibliotekaoborovo/dani-medijske-pismenosti/dmp-2021-godine

« Travanj 2022 »