Utjecaj medija na mentalno zdravlje djece i mladih

Elektronički mediji danas su sastavni dio našeg života i imaju važnu ulogu u emocionalnom razvoju, ponašanju i intelektualnom funkcioniranju djece i mladih.  Kako bi podržali naše učenike da se bolje nose s izazovima koje donose suvremeni mediji održali smo niz predavanja i radionica u našoj knjižnici. U privitku možete pogledati ista predavanja i radionice koje su se održale u našoj knjižnici.

Elektronički mediji danas su sastavni dio našeg života i imaju važnu ulogu u emocionalnom razvoju, ponašanju i intelektualnom funkcioniranju djece i mladih. Kao i većina stvari, suvremena tehnologija i internet kao njen najrašireniji produkt, imaju svoje dobre i loše strane. Kao stručnjaci i roditelji moramo biti duboko svjesni njihovih mogućih štetnih učinaka s dalekosežnim posljedicama na djecu čiji je mozak u razvoju. Iz tog razloga naša je dužnost da napravimo sve što je u našoj moći da to spriječimo. Kako bi podržali naše učenike da se bolje nose s izazovima koje donose suvremeni mediji održali smo niz predavanja i radionica u našoj knjižnici. U privitku možete pogledati ista predavanja i radionice koje su se održale u našoj knjižnici.

Naglasak će ove ove godine biti na utjecaju medija na mentalno zdravlje djece i mladih no i dalje će posebna pažnja biti posvećena aktualnom problemu dezinformacija i lažnih vijesti te općenito razvoju vještina kritičkog sagledavanja medijskih sadržaja, kao i boljeg razumijevanja kako različiti mediji funkcioniraju.

Više o ovim događajima saznajte na stranicama virtualne knjižnice naše škole  https://sites.google.com/view/virtualnabibliotekaoborovo/dani-medijske-pismenosti/dmp-2021-godine

objavio: Siniša Roknić   datum: 20. 10. 2021.